W dniu 24 maja 2019 r podczas Dni Otwartych w Zespole Szkół Elektryczno - Elektronicznych w Radomsku uczniowie przybliżyli ideę działalności szkolnego koła PCK najstarszej polskiej organizacji humanitarnej w Polsce. Odwiedzająca młodzież mogła dowiedzieć się od swoich starszych kolegów o szkolnych akcjach organizowanych corocznie w Elektryku tj. szkoleniach z pierwszej pomocy, zbiórki odzieży, zabawek, o kwestowaniu na poczet podopiecznych PCK, akcji „Gorączka Złota” o akcjach honorowego krwiodawstwa oraz udziałach w konkursach promujących zdrowie.

Młodzież wraz z opiekunkami szkolnego koła PCK chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami z niesienia pomocy innym i zachęcała do zasilania szeregów PCK.