DSC 0394W piątek 22 marca 2019 r już po raz szósty w ZSE-E w Radomsku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów technicznych: informatycznego i elektronicznego.

Najpierw finaliści z obu dziedzin brali udział w eliminacjach. I tak w konkursie Informatyczny Puchar 15 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 10 ich starszych kolegów z technikum i liceum rozwiązywało test wiedzy. W czasie 20 minut mieli odpowiedzieć na ponad 30 pytań z różnych dziedzin informatyki. . Test miał charakter przekrojowy. Z kolei 8 osób walczyło o miano najlepszego elektronika w eliminacjach konkursu „Elektronika to jest to!”. Uczestnicy mieli do zbudowania i opisania układ elektroniczny.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W pierwszym etapie w obu konkursach wzięło udział około 400 uczestników.

Można zatem śmiało rzec, że wygrali naprawdę najlepsi. A byli to:
W konkursie Informatyczny Puchar:
Kategoria MASTER:
1 miejsce: Marcin Klimczyk
2 miejsce: Grzegorz Stacherski
3 miejsce: Kamil Bujacz
Wszyscy laureaci to uczniowie ZSE-E w Radomsku
Kategoria JUNIOR:
1 miejsce: Adam Piotrowski z Gimnazjum im. Reymonta w Kleszczowie
2 miejsce: Mateusz Majak ze Szkoły Podstawowej nr. 1 w Radomsku
3 miejsce: Rafał Synowiec ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach
Sponsorami nagród w konkursach była Pani Starosta Beata Pokora, Społeczna Akademia Nauk w Radomsku oraz firma komputerowa APS.
Kategoria film:
I miejsce uczniowie klasy 2g ZSE-E w Radomsku: Kamil Bujacz, Marcin Klimczyk, Jakub Błasiak, Konrad Fryś oraz Grzegorz Kubicki
II miejsce drużyna klasy 1f ZSE-E w Radomsku: Weronika Mofina, Kinga Przybyło, Małgorzata Kałwak, Anna Gonera, Natalia Gidzinska, Marcin Misztal, Przemysław Skalik, Jakub Łuszczyn, Julia Mofina
III miejsce uczniowie PSP nr 9 w Radomsku: Michał Łęski i Krzysztof Łęski
Sponsorem tej kategorii była firma JYSK oraz MDK w Radomsku.

W konkursie Elektronika to jest to!
1 miejsce: Weronika Borek ze szkoły w Strzałkowie
2 miejsce: Łukasz Jabłoński z Gimnazjum w Kleszczowie
3 miejsce Szymon Głaz z Gimnazjum w Kietlinie
Sponsorami nagród w tej kategorii było Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
Wręczenie nagród poprzedziło spotkanie z filmowcem Szymonem Chałupką, który opowiadał o swoim kanale Filmujemy!, o tym czy warto i jak zostać youtuberem. Uczniowie pytali o zagadnienia związane z filmowaniem, ale także o to, czy i jak walczy z hejtem, czy spotykają go niemiłe internetowe sytuacje. Szymon obejrzał wraz z uczniami i gośćmi filmy i pochwalił film nakręcony przez uczniów koła Elektronews pt. „STOP HEJT”.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością i nagrody wręczyli: Pani Starosta Beata Pokora, Pan Mirosław Olszewski ze Społecznej Akademii Nauk, Prezes Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jan Musiał, Pan Patryk Kamiński, który jak co roku ufundował puchary oraz Jolanta Molińska przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSE-E.
Uroczystość poprowadził uczeń klasy 1a Michał Różycki wraz z Michałem Lasotą i Bartłomiejem Szalińskim.

Agnieszka Orłowska