Z matematyką mamy styczność na każdym kroku, nie tylko w szkole podczas zajęć, ale także na co dzień, idąc na zakupy, odliczając dni do wakacji lub znajdując się w innej strefie czasowej podczas podróży. Krótko mówiąc matematyka jest wszędzie.

Uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno- Elektronicznych w Radomsku w ciągu najbliższych kilku tygodni będą mieli okazję bliżej zapoznać się innymi walorami matematyki. W tym celu w naszej szkole odbędą się warsztaty tematyczne, imprezy edukacyjne, szkolenia i konkursy, aby propagować nowoczesne technologie i rozwijanie matematycznych umiejętności. Program  Bliżej matematyki, bliżej nauki uzyskał grant w konkursie Banku Ambitnej Młodzieży Fundacji Banku Zachodniego WBK.

Zamysł skierowany jest do wszystkich uczniów, tych  którzy uważają, że matematyka jest trudna i nieciekawa i tych którzy ją lubią. Każdy będzie miał okazję wziąć udział w pokazach, doświadczeniach i warsztatach  podczas Spotkań z Nauką.

2 marca o godz. 8.00 odbędą się Drużynowe Zawody Matematyczne, skierowane do wszystkich uczniów ZSE- E. W zawodach wystartuje po 5 przedstawicieli z każdej klasy. Zwycięskie drużyny wyjadą na międzynarodowy konkurs Náboj do Krakowa. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i prosimy o zapoznanie się z zasadami zawodów. Zakończeniem programu będzie kilkudniowa wycieczka edukacyjna Ogród doświadczeń  połączona z warsztatami.

Zapraszamy do aktywnego udziału i angażowania całej społeczności Elektryka w inicjatywę.

Sinusy, cosinusy, funkcje, wzory skróconego mnożenia…, a nam uczniom już od tego wszystkiego głowa pęka. Warsztaty matematyczne ? Czy to dobry pomysł? Jak najbardziej tak ! Niekonwencjonalne pokazanie matematyki, origami i inne ciekawostki tego właśnie miała okazję nauczyć się młodzież z Zespołu Szkół Elektryczno- Elektronicznych w Radomsku.

Wielu z Nas przedmiot ten kojarzy z nie lada wyzwaniem, z niezliczoną liczbą wzorów i trudnych pojęć. Niespodzianka! Matematyka również może być przyjemna. Właśnie o tym doskonale przekonali się uczniowie Elektryka podczas warsztatów matematycznych realizowanych w ramach projektu "Z nami uczniami polubisz MATeMatykĘ" dofinansowanego przez Fundację mBanku. Zajęcia odbyły się w ośrodku wypoczynkowym "Relaks" w Wiśle od 20 do 24 października. Większość uczniów na pytanie "Czy chciałbyś jechać na warsztaty matematyczne?" odpowiadał zdecydowanie - nie. A dlaczego? Bo matematyka. Tak już się utarło, że przedmiot ten nie należy do najłatwiejszych  i u niejednego powoduje strach w oczach. Pod 4 dniach spędzonych w Wiśle uczniowie mogą śmiało powiedzieć, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Dzięki naszym nauczycielkom- p. Halinie Jurczyk, p. Annie Kanafie, p. Ewie Merder oraz p. Marii Mirowskiej okazało się, że ten jakże dla niektórych trudny przedmiot może sprawić wiele radości i pokazać ciekawe możliwości spędzania wolnego czasu. Uczniowie podczas warsztatów mogli poznać techniki origami, właściwości wstęgi Möbiusa oraz składanie fantastycznych ozdób z torebeczek po herbacie. Opracowali również materiały dla uczniów, które wykorzystają podczas warsztatów w klasach pierwszych.

" Pobyt w Wiśle był niesamowitą przygodą. Słowa " warsztaty matematyczne" nie skrywają tyle negatywnych skojarzeń ile mogłoby sie wydawać. Myślę, że uczniowie, a przynajmniej ja byłam pozytywnie zaskoczona. Zajęcia były ciekawym doświadczeniem i poszerzały nasze umiejętności matematyczne. Uważam, ze wyjazd ten był bardzo udany i będę go mile wspominać"- mówiła Karolina Łuszcz uczennica klasy 3f.