Technik programista

Jeśli chcesz uzyskać zawód oraz nabyć deficytowe na rynku pracy kwalifikacje zapoznaj się
z ofertą jaką daje technik programista.

Technik programista jest znakomitym wyborem drogi życiowej dla wszystkich, którzy
z ciekawością patrzą na komputery, oraz nie przerażają ich przedmioty ścisłe. Programowanie to nie tylko pieniądze, to ciekawa pasja dająca m. in. możliwość programowania robotów, pisania gier 3D, aplikacji mobilnych, desktopowych i robienia wielu innowacyjnych, kreatywnych rzeczy (inteligentne domy itp.). Technik programista to zawód, na który istnieje olbrzymie zapotrzebowanie na rynku pracy, zawód który wypełnia próżnię na stanowiskach związanych z programowaniem i testowaniem oprogramowania. Programista to jeden z najlepiej zarabiających i najbardziej poszukiwanych zawodów. Ale aby nim zostać, potrzeba kwalifikacji i umiejętności.

Kwalifikacje, które możesz zdobyć to:

INF.03 - Tworzenie i administrowanie stronami internetowymi oraz bazami danych
INF.04 - Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji

Po zdobyciu tych kwalifikacji będziesz potrafił:

• Tworzyć i administrować bazy danych;

w zakładach:

• Tworzyć strony i aplikacje internetowe;
• Projektować, programować i testować zaawansowane aplikacje webowe;
• Projektować, programować i testować aplikacje desktopowe;
• Projektować, programować i testować aplikacje mobilne.

Jeśli podejmiesz naukę na nowym kierunku, zdobędziesz wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji. Będziesz uczyć się programowania w popularnych obecnie językach tj. Python, Java, JavaScript, PHP, a także znajomości innych języków tj. SQL (przydatnego do tworzenia i zarządzania relacyjnymi bazami danych), HTML 5 i CSS (wykorzystywanych do tworzenia stron internetowych).

Zdobycie wykształcenia na poziomie szkoły ponadpodstawowej w zawodzie technik programista umożliwi zarówno kontynuację nauki w wyższych szkołach technicznych lub uniwersytetach, jak i pozwoli na rozpoczęcie własnej drogi zawodowej poprzez podjęcie pracy w zdobytym zawodzie w jednej z firm naszego regionu lub poprzez samozatrudnienie.