W celu przewietrzenia (dosłownie i w przenośni) głów przed, podczas oraz po wzmożonym wysiłku intelektualnym, młodzież miała możliwość pozwiedzać przepiękne, zwłaszcza o tej porze roku, okolice. Z licznych atrakcji, które oferuje ten region, udało się nam odwiedzić: rezydencję Prezydenta RP - Zamek w Wiśle, skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle, chatę Jana Kawuloka w Istebnej, Muzeum Koronki - Izbę Pamięci Marii Gwarek w Koniakowie, kościół rzymsko - katolicki  p.w. Dobrego Pasterza w Istebnej. Zdobyliśmy szczyt  wybitnej, bezleśnej góry – Ochodzity (895 m n.p.m.) o kopulastym kształcie wznoszącej się w głównym grzbiecie karpackim na terenie Koniakowa. Zwiedziliśmy również Wisłę. Malownicze widoki były balsamem dla oczu, a niezapomniane przeżycia - dla duszy.

Warsztat 7. Praca samodzielna.
Natomiast zaangażowanie uczniów w opracowanie tematycznych gier : WZORY SKRÓCONEGO MNOŻENIA, OGÓLNE WŁASNOŚCI FUNKCJI, FUNKCJA LINIOWA, PRZEKSZTAŁCENIA WYKRESÓW FUNKCJI wprost przerosło nasze oczekiwania. Istna burza mózgów! Pozytywnie zaskoczyła kreatywność uczniów, ich samodyscyplina, dokładność wykonania powierzonych im zadań. Pozostaje mieć nadzieję, że efekt końcowy będzie satysfakcjonujący zarówno dla twórców, jak i użytkowników :)

Warsztat 6. Gry logiczne.
Wieczornym zajęciom nie było widać końca :) Młodzi adepci tajemnej sztuki matematycznej rywalizowali ze sobą rozgrywając takie ekstremalne konkurencje jak: Superfarmer, Set, Jenga, Happy Cube, Pentago czy układanki logiczne. Wszystkie poza przednią zabawą zapewniały ćwiczenia logicznego myślenia.